Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Mužský pohlavní hormon. Co o něm musíte vědět?

Mužský pohlavní hormon. Co o něm musíte vědět?

Mužský pohlavní hormon. Co o něm musíte vědět?

Nejzásadnější mužský pohlavní hormon je testosteron. Testosteron je pro každého muže klíčový pro správnou funkci celého reprodukčního systému organismu, ale hraje zásadní roli i v dalších oblastech života.

V posledních letech se bohužel muži setkávají s výrazným úbytkem testosteronu. Testosteron obvykle začíná klesat kolem třicátého roku života.

Každý rok se jeho hladina snižuje zhruba o 1 %. Ale bohužel se pokles testosteronu čím dál více projevuje i u mladších mužů. Na vině může být hned celá řada faktorů, počínaje špatným životním stylem nebo nesprávným jídelníčkem a stresem.

Nízká hladina testosteronu ovlivňuje nejen tělesné funkce muže, mezi které patří erekce a plodnost, ale rovněž psychické funkce. Nízká hladina testosteronu se dá řešit.

Testosteron se řadí mezi steroidní hormony ze skupiny androgenů. Testosteron vzniká v pohlavních žlázách (varlatech) a v buňkách nadledvin.

Testosteron hraje zásadní roli při tvorbě spermií. V pubertě má testosteron za úkol vyvíjet pohlavní rysy mužů – růst chlupů, růst svalové hmoty nebo tvorbu hrubého hlasu. Testosteron u mužů ovlivňuje spalování tuku v podpaží, buduje svalovou hmotu, podporuje sílu kostí a zdraví srdce.

A jak jsme se zmínili, má vliv na psychiku muže. Podporuje libido, sexuální výkonnost a co jste možná nevěděli, tak i touhu po úspěchu.

Jak poznáte, že můžete trpět na nízkou hladinu testosteronu?

Mohou se u vás projevit poruchy erekce, nízké libido, úbytek svalové hmoty, energie, množení tělesného tuku, oslabení paměti a koncentrace, podrážděnost, deprese, nadměrné pocení a návaly horka, spánková apnoe nebo nespavost či snížená schopnost oplodnění.

Hladinu testosteronu si můžete nechat změřit u lékaře. V rámci vyhodnocení testu se ale musí vzít v potaz mnohem více než jen samotná hladina testosteronu. V některých případech by byla testosteronová léčba zbytečná.

Je potřeba započítat BMI. Při nadváze nebo obezitě obvykle dochází k poklesu testosteronu. Ve chvíli, kdy se podaří upravit tělesnou hmotnost, spraví se i hladina testosteronu. Stejně tak se uvažuje o hodnotách FSH a LH. Jedná se o hormony pohlavní žlázy.

Podle nich lze určit, kde je problém. Problém může být ve varlatech, podmozkové žláze nebo se nemusí o problém ani jednat.

Obdobně je důležitý i váš stav z hlediska pociťování potíží, změny tělesné stavby, ochlupení nebo funkčních změn. Obtíže pak podle vyhodnocení řeší urolog nebo endokrinolog.

Nízká hladina testosteronu se dá upravit i za pomocí správného jídelníčku. Do jídelníčku zahrňte stravu bohatou na zinek, draslík a hořčík. Dále omezte alkohol a rozviňte fyzickou aktivitu, která napomáhá zlepšit kondici.

Pro správnou hladinu testosteronu musíte dostatečně dlouho a kvalitně spát. Ve spánku se produkují zdravé pohlavní hormony. Jestliže spíte málo, zvýší se produkce stresového hormonu a sníží se produkce testosteronu.

Které potraviny byste měli pro zvýšení testosteronu do jídelníčku zařadit? Na přehled se můžete podívat ZDE

Závěr:

Testosteron ovlivňuje u mužů celou řadu tělesných funkcí. Je tedy důležité si správnou hladinu testosteronu, a to hlavně v pozdějším věku, udržet.

Nemusíte nutně chodit na injekce nebo využívat tablety, někdy postačí vyvážený jídelníček bohatý na potraviny zvyšující testosteron přirozeně.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru