Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Mýty a fakta - substituční terapie testosteronem

Mýty a fakta - substituční terapie testosteronem

Mýty a fakta - substituční terapie testosteronem

Substituční terapii testosteronem obklopují mylné představy a mýty. Není se čeho obávat. Pokud je nízká hladina testosteronu správně diagnostikována a léčena, pomůže substituční terapie i s celkovým zdravím mužů.

Substituční terapie testosteronem bývá ordinována pouze mužům s dedikovaným onemocněním varlat, hypothalamu či hypofýzy. Během terapie je důležité sledovat stav prostaty a hematokritu.

Nedostatek testosteronu může za impotenci, únavu, deprese, ztrátu svalové hmoty či tloustnutí mužů. Nízká hladina testosteronu je často probíraným tématem dnešní doby.

Jaké jsou nejčastější mylné představy o léčbě testosteronem?

Jednou z nejčastějších otázek mužů v souvislosti se substituční terapií je obava o příliš vysoký věk. Je to rozšířený mýtus. Tento druh léčby není ovlivněn věkem.

Dalším mýtem je obava o vedlejší účinky léčby. Mezi vedlejší účinky lidé nejčastěji řadí zvýšené riziko srdečních problémů. Tento mýtus pochází především z případů, kdy lidé tuto terapii zneužívali.

Muži užívali příliš vysoké dávky, aby zvýšili sportovní výkon organismu. Každopádně je potřeba zmínit i fakt, že pokud nemáte hladinu testosteronu příliš nízkou, není potřeba tuto terapii nasazovat.

Nízkou hladinu testosteronu můžeme rozdělit na dva typy.

Nízká hladina testosteronu může ovlivnit muže všech věkových kategorií. Nejvíce jsou v ohrožení starší muži. Hladina testosteronu s věkem mírně klesá, ale pokud se hladina tohoto hormonu dostane o dost níže, než je normální stav, jedná se již o příznaky, které nejsou součástí běžného stárnutí. V tomto případě mluvíme o tzv. hypogonadismu.

Existují dva typy hypogonadismu.

Primární
V primárním hypogonadismu spočívá problém ve varlatech, které nedokážou produkovat dostatek hormonu.

Sekundární
Sekundární hypogonadismus nastává, pokud se objeví poruchy hypofýzy. Výsledkem je nedostatek signalizace do varlat, aby mohla varlata produkovat adekvátní množství testosteronu.

V obou formách může problém pramenit z nemocí, genetiky, traumat nebo ze stárnutí.

Jaké jsou příznaky nízké hladiny testosteronu?

- únava
- snížený sexuální apetit
- problémy s koncentrací a spánkem
- snížení množství ochlupení na obličeji a těle
- zvýšená hladina tuku kolem břicha
- ztráta svalové hmoty
- změny nálady a koncentrace
- nižší hustota kostí, může tak docházet snadněji ke zlomeninám

Před tím, než se rozhodnete zvážit substituční terapii testosteronem, vyzkoušejte především přírodní cesty ke zvýšení testosteronu. Pomoci vám může například pravidelné cvičení. Cvičení vám vyplaví škodlivé látky z těla a nabudí vás. Pozitivně působí také na hladinu testosteronu.

Důležitou součástí zvýšení testosteronu je jídelníček. Do jídelníčku byste měli zařadit potraviny zvyšující hladinu testosteronu. Vedle potravin se může jednat také o čaje a nejrůznější vývary a odvary. V případě, že ani jedna z těchto variant nepomáhá, můžete zvolit vhodný doplněk stravy.

Nejzazší variantou, po které byste se měli dívat, je substituční terapie testosteronem.

Kdy byste měli hledat léčbu testosteronem?

Víte, jak zjistíte, kdy je vhodné navštívit lékaře? Je to snadné. Lékaře vyhledejte, pokud jsou příznaky nepříjemné.

Častými příznaky, které vás mohou dovést k lékaři, jsou erektilní dysfunkce, snížené libido a deprese. Muži si v těchto případech myslí, že potřebují viagru nebo podobné léky na erektilní dysfunkci. Krevní testy ale dokážou odhalit, že problém je v nízké hladině testosteronu.

V některých případech si muži myslí, že je problém v testosteronu. Ale při každém stavu špatné nálady, depresí a sexuálních problémů není na vině pouze testosteron. Muži mohou mít jiné psychologické problémy, které se musí vyřešit primárně.

Správný lékař si s vámi nejprve promluví. Dokáže naslouchat odpovědím a vyhodnotit příčinu problémů. Ve většině případů je problém jinde, než by se dalo čekat. Pokud je problém s depresí nikoliv primárně s hladinou testosteronu, vypíše lékař navštívenku na psychologii.

Je terapie testosteronem bezpečná?

Substituční terapie testosteronem získala špatné jméno jen kvůli několika studiím, které byly spojovány s vyšším rizikem kardiovaskulárních problémů.

Tyto studie, ale měly několik nedostatků, a byly již změněny.

Novější studie prokázaly, že je terapie testosteronem bezpečná. Potencionálně dokonce chrání srdce mužů.

Muži, kteří mají abnormálně vysoký počet červených krvinek, nebo mají těžkou spánkovou apnoe, nejsou kandidáty na léčbu testosteronem.

Závěr:

Kolem substituční terapie testosteronem je řada mýtů. Nezakládají se ale na pravdě. Není se čeho bát. V každém případě tuto terapii vždy konzultujte s lékařem, který vás upozorní na všechny důležité informace ohledně této léčby.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru